Loading Events

« Vysys nūtikšonys

  • This event has passed.

Ceļā uz Latgolys kongresu – ekonomiskie izaicinājumi

4. decembris, 2021 @ 10:00 am - 3:00 pm

4. decembrī notiks trešais seminārs, gatavojoties Latgolys kongresam (2022. gada 27.–29. aprīlis). Tas būs veltīts Latgales ekonomiskās telpas raksturojumam, kā arī būtiskāko izaicinājumiem un to risinājumiem eksporta, uzņēmējdarbības, tūrisma un augstākās izglītības jautājumos. Seminārs tiek translēts tiešsaistē Daugavpils Universitātes (DU) mājaslapā, Facebook kontā.

2022. gada 27.–29. aprīlī Rēzeknē notiks Latgolys kongress: Latgaliskuma kods Eiropā: nu volūdys da ekonomikai”, kurā tiks izvērtēts paveiktais un izvirzīti jauni uzdevumi vēsturiskā Latgales kongresa lēmumu iedzīvināšanai.

Šobrīd tiek apkopotas idejas un priekšlikumi, lai veidotu kongresa dienas kārtības un rezolūcijas saturu, tāpēc trešais seminārs ir veltīts ekonomisko jautājumu raksturojumam.

Četrās paneļdiskusijās: “Latgales ekonomiskās telpas pievienotā vērtība un eksports” (vad. Dr. Sandra Ežmale), “Uzņēmējdarbības (t.sk. jaunuzņēmumu) darbības riski un iespējas Latgalē” (vad. Ņikita Kazakevičs), “Tūrisms kā Latgales ekonomikas augšupejas nozare” (vad. Aivars Mackevičs), “Augstākās izglītības pievienotā vērtība Latgales reģionā ” (vad. Dr. Artūrs Zeps), klātienē un attālināti eksperti diskutēs par katrai jomai svarīgākajiem izaicinājumiem, piedāvājot savu skatījumu un risinājumu. Ikviens, kas darbojas, domā vai plāno iesaistīties ekonomisko jautājumu risināšanā Latgales reģionā, var sekot diskusijai DU mājaslapā un Facebook.

Seminārā apspriestās idejas un priekšlikumi tiks apkopoti Latgaliešu kultūras biedrības mājaslapā. Aicināti savu redzējumu sūtīt gan tie, kas piedalās seminārā kā eksperti, gan tie, kas gribētu iesaistīties Latgolys kongresa darbā.

Svarīgi atcerēties, ka glokalizācijas un digitalizācijas laikmetā ir īpaša vieta un loma valodai, tradīcijai, kas var kļūt par Latgales izaugsmes veiksmes stāstu, bet daudziem uzņēmējiem Latgalē tā jau ir ikdiena. Mācāmies no labākajiem un iestājamies par jaunām idejām!

Semināru organizē Latgaliešu kultūras biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, tādējādi gatavojoties  Latgolys kongresam, kas  notiks Rēzeknē 2022.gada 27.-29.aprīlī. Semināru finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Programa apsaverama ite.

Golvonais

Datums:
4. decembris, 2021
Laiks:
10:00 am - 3:00 pm
Event Category: